Posted in: Jadalne prezenty

Konfitura pomarańczowa – #jadalneprezenty vol.2

Domowy dżem czy konfitura to idealny pomysł na jadalny prezent. Generalnie świetnie sprawdzą się wszelkie słodkie przetwory, ale nie ukrywajmy – o dżemach z truskawek czy malin wypadało pomyśleć trochę wcześniej 😉 A pyszne pomarańcze są łatwo dostępne w grudniu, konfiturę można zrobić nawet kilka dni przed samymi świętami!

Read more
Posted in: Blog food

Pomysły na bób.

Sam. Z solą. Z czosnkiem. Z koperkiem. Na ciepło. Na zimno. W każdej ilości. Bób. Bobek. Bober. Polskie pistacje. Strączek mój umiłowany. Sezon na polski bób w pełni, zaspokoiłam już pierwszy głód bobu saute i zaczynam kombinować. Prócz tego bowiem, że bób sam smakuje wspaniale to jest też dobrą bazą do innych dań. Przychodzę do Was z trzema pomysłami na bób, każdy z trochę innej bajki, a wszystkie godne wypróbowania – są kluseczki, pasta do smarowania i bób na azjatycką modłę, który może robić za pyszną sałatkę.

Read more
Posted in: Blog food

Jagodzianki mojej Babci.

Widzę je od kilku dni wszędzie, instagram jest ich pełen, z najlepszych cukierni znikają w kilka chwil od otwarcia. Królowe lipca – jagodzianki! Zazwyczaj są owalne i z kruszonką – czyli zupełnie inne niż u mojej babci. Jagodzianki z mojego dzieciństwa były nieduże, okrągłe, smarowane przed pieczeniem tylko rozkłóconym żółtkiem. Z zapieczonym od spodu sokiem, który wyciekł podczas pieczenia. Takie sama dzisiaj robię!

Read more
Posted in: Blog food

Sałatka ze szparagów i truskawek.

Szparagi i truskawki, jak wszystkie sezonowe skarby, mają wiele wspólnych cech. Zasadnicza jest taka, że w pierwszym rzucie jadamy je głównie saute by nacieszyć się czystym smakiem, a potem zaczynamy kombinować. I tak szparagi zaczynają lądować w tartach i risottach, a truskawki w koktajlach i ciastach. Z całego serca polecam Wam jedne z drugimi pożenić. I się pospieszyć, bo czas współwystępowania tych skarbów jest krótszy niż się wydaje! Nie zdążą stanieć polskie truskawki, a szparagi niczym sen czerwcowy znikną ze straganów!

Read more