71. Krótki sezon

Trzech bohaterów ma ten odcinek, trzech muszkieterów z majowego warzywniaka – rabarbar, szparagi i czosnek niedźwiedzi! Na straganach są krótko, ale smakiem i właściwościami oszołomią niejednego! Fascynującą mają też historię i jak się okazuje – nieograniczony kulinarny potencjał!

Wszyscy jedzą #1 – popkultura

Pierwszy odcinek nowego cyklu poświęcony jest popkulturze!

Gości w nim Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, znana w internecie jako Zwierz Popkulturalny – blogerka, autorka książek oraz podcastów. Kasia ma ogromną wiedzę o popkulturze i jej recenzje filmów i seriali towarzyszą mi od lat, czułam więc, że będzie dobrą osobą do radosnych rozkmin o tym co się je w filmach, co w serialach, co na planie i przede wszystkim o tym co człowiek by zjadł jak już się tego wszystkiego naogląda!

70. Jedzenie z pudełka

Drewniane pudło ze śladami zbóż sprzed 3,5 tysiąca lat.
Bento, lunchbox, swojska śniadaniówka.
Pudełko z jedzeniem na wynos, posiłek na statku i w samolocie.
Wreszcie catering dietetyczny – jedzenie z pudełka niejedno ma imię!

68. Taka kuchnia jakie czasy

Wojna, kryzys, niedobory. Przez lata Polacy uczyli się jak radzić sobie w żywieniowych sytuacjach podbramkowych – jak gotować taniej, oszczędniej, z ziemniaków. Czego nas uczą stare książki kucharskie? I czy w czasach szalonej inflacji i gospodarczej destabilizacji te rady można zastosować we własnej kuchni?

67. Instynkt, zachcianki i intuicyjne jedzenie

Wiosna przyszła! Mimo, że świat dalej jest dość przerażający to natura budzi się do życia i wszystkim jakoś tak nieśmiało bardziej żyć się chce. I sprzątać, i ogródki ogarniać i “brać się za siebie” – z większą lub mniejszą zawziętością. To odcinek o relacjach z ciałem i jedzeniem. I żywieniu i odżywieniu. O jedzeniu w służbie sylwetki i w służbie przyjemności!

66. Kocioł ukraiński

Wojna u sąsiadów. Ukraina w ogniu.
Jednym z elementów rosyjskiej propagandy jest odmawianie Ukrainie niezależności – osobnej tożsamości, historii i kultury. Także kultury kulinarnej.
O niej właśnie jest ten odcinek.
O kuchni Ukrainy i kuchni dla Ukrainy w dniach pełnych solidarności, niepokoju, nadziei i zwątpienia.

64. Jedzenie z sukcesem

Odcinek ciut nietypowy bo i z kilkoma bohaterkami! Wszystkie łączy jedno – kochają jedzenie i tę pasję zamieniły w pracę. Bardzo różną! Jest w tym odcinku o chlebie, o ciastkach i o naleśnikach. Jest też o nierównościach na gastronomicznym rynku pracy, wyzwaniach podatkowych i co zrobić by księgowość była bardziej apetyczna.

63. Nasza kasza

Jagły, gryka, jęczmień, manna? Każda inna, a każda wspaniała! W roli głównej w tym odcinku występują kasze! To niezmierzone bogactwo polskiej kuchni regionalnej – tej dawnej. ubogiej i tej współczesnej, szczególnie w wydaniu roślinnym!